Tomas Anagrius fat
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOMAS ANAGRIUS (född 1939):större fat, glaserat stengods oktagon form med dekor av rutmönster, signerad Anagrius, medföljer ställ i svartlackerad metall, höjd ca 9 cm, diameter ca 53 cm
Smärre slitage
829400
2020-10-26