Vinglas

Vinglas
Vinglas
Vinglas
Vinglas
Vinglas
Vinglas
Vinglas
Vinglas
Vinglas
Vinglas
Vinglas
Vinglas

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VINGLAS, 14 st., böhmiska, 1820/30-tal, höjd ca 14,5 cm

Proveniens: Såldes vid en auktion med inventarier från Kungliga Hovstallet efter Gustaf V:s död 1950, har enligt uppgift tillhört Oscar I

Enstaka nagg, bruks och åldersrelaterat slitage

829464

2020-10-26