Gräddkanna Johan Stickler Malmö

Klubbat för:

850 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

GRÄDDKANNA, silver, Johan Stickler (1827-1854), Malmö 1829, ciselerad dekor, uppsvängd hänkel, invändigt förgylld, höjd ca 12 cm, vikt 155 g

Zustandsbeschreibung

Smärre stötskador

829479

2020-10-23