Fransk skola kopia efter Corot 1800-tal

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FRANSK SKOLA, äldre kopia efter Corot, 1800-talets andra hälft, "Chevrier assis jouant de la flûte dans une clairière", bär signatur Corot, olja på duk, 51 x 41 cm

Originalmålningen av Camille Corot är utförd mellan 1856-1857 och finns på Musée D´Orsay i Paris.

829510

2020-10-25