Grötskål samt kanna

Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna
Grötskål samt kanna

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GRÖTSKÅL samt KANNA, Göteborg, 1900-talets första hälft, flintgods, dekor av tomtar, längd 33-27,5 cm

Skador: Bruksslitage, krackelyr, skålens knopp med små färgbortfall, kannan med liten nagg på pip

829512

2020-10-29