Kaffeskedar 11+1 st silver 1800-tal

Klubbat för:

800 SEK

1 200 SEK

KAFFESKEDAR, 11+1 st., silver, 11 av Hans Lyberg, Borås 1807, en av Gustaf Hoffstedt, Örebro 1811-38, svensk rund modell, längd 14,5 cm, vikt 267 g

Monogramstämpel, slitage, graverade initialer

829541

2020-11-01