Urna med lock, 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
URNA med LOCK, Napoleon III, blåglaserat porslin, monteringar i förgylld brons, tripodfot med bevingade sfinxer, övre delen med scenerier med putto, bandfläta och fleuronger, uppsvängda hänklar, höjd 58 cm
Locket med lagningar, obetydliga nagg
829610
2020-10-26