Urna med lock, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

URNA med LOCK, Napoleon III, blåglaserat porslin, monteringar i förgylld brons, tripodfot med bevingade sfinxer, övre delen med scenerier med putto, bandfläta och fleuronger, uppsvängda hänklar, höjd 58 cm

Locket med lagningar, obetydliga nagg

829610

2020-10-26