Vas Hugo Elmqvist

Vas Hugo Elmqvist
Vas Hugo Elmqvist
Vas Hugo Elmqvist
Vas Hugo Elmqvist
Vas Hugo Elmqvist
Vas Hugo Elmqvist
Vas Hugo Elmqvist
Vas Hugo Elmqvist
Vas Hugo Elmqvist
Vas Hugo Elmqvist

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HUGO ELMQVIST, vas, jugend, brons, senare försilvrad, text på livet "TANTUS AMOR FLORUM CARL VON LINNÉ", signerad Hugo Elmqvist, höjd ca 24 cm

Senare försilvring, åldersrelaterat slitage

829643

2020-10-26