Skålar 2 st Simon Gate

Skålar 2 st Simon Gate
Skålar 2 st Simon Gate
Skålar 2 st Simon Gate
Skålar 2 st Simon Gate
Skålar 2 st Simon Gate
Skålar 2 st Simon Gate
Skålar 2 st Simon Gate
Skålar 2 st Simon Gate

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLAR, 2 st, 1920/30-tal, art deco, sannolikt Simon Gate, för Orrefors, bägge med fot i svart glasmassa, skålen på fot med graverad dekor med dansande figurer, den andra med oregelbunden form, höjd ca 13 respektive 17 cm

mikronagg på skålen på fot

829644

2020-10-26