Stilleben Widing Karlsson Ramén
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMSTERSTILLEBEN (3): GOTTHARD WIDING (1883-1973): "Begonia", signerad, olja på pannå, ca 22x16 cm,
IGGE KARLSSON (1932-2009): "Bloomor i blå vas", otydligt signerad, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 22,5x18 cm, EBBA RAMÉN (1910-1956): "Gula blommor", olja på pannå, ca 47x37 cm,
PROVENIENS:
Konstakademien 1963
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
829671
2020-10-22