William Nording Öland
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 200 SEK
WILLIAM NORDING (1884-1956): "Ölandskvarn", signerad och daterad W. Nording -54, olja på pannå, ca 15x21 cm,
PROVENIENS:
Färg och Form 1954
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen
829678
2020-10-22