Berlocker 18 k guld silversmycken

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BERLOCKER, 7 st., 18 k guld, föreställande bl a handspegel, nyckelpiga, spindel, vikt ca 5,5 g
BROSCH, sterlingsilver, i form av bladformation, troligen Hermann Siersbøl, Denmark 1940-tal, COLLIER, ÖRHÄNGEN, 1 par, MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, ARMBAND, silver, med emaljdekor, mm

4 berlocker saknar öglor, 4 uppklippta öglor medföljer, emaljskador

829776

2020-10-26