Knut Hanqvist - Harry Harryan

Knut Hanqvist - Harry Harryan
Knut Hanqvist - Harry Harryan
Knut Hanqvist - Harry Harryan
Knut Hanqvist - Harry Harryan
Knut Hanqvist - Harry Harryan
Knut Hanqvist - Harry Harryan
Knut Hanqvist - Harry Harryan
Knut Hanqvist - Harry Harryan
Knut Hanqvist - Harry Harryan
Knut Hanqvist - Harry Harryan

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KNUT HANQVIST (1904-1981): "Nature morte II", signerad och daterad K.Hanqvist -49, ca 32,5x45 cm,

HARRY HARRYAN (1895-1948): "Interiör med lampa/Aftonlampan", signerad, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 28,5x19 cm, PROVENIENS: Riksförbundet för bildande konst, Färg och Form, minnesutställning 1949,
Konstnärshuset 1957

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

829855

2020-10-24