Sven Sahlberg

Sven Sahlberg
Sven Sahlberg
Sven Sahlberg
Sven Sahlberg
Sven Sahlberg
Sven Sahlberg
Sven Sahlberg
Sven Sahlberg
Sven Sahlberg
Sven Sahlberg

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVEN SAHLBERG (1909-2008): (3) "Stilleben med bondbönor", "Porta di Poppolo, Rom", Vitt skål, signerade S.Sahlberg, oljemålningar, ca 24x33, 32x30 samt 24x33 cm

PROVENIENS:
Stilleben med bondbönor: Lilla Galleriet 1947

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

829894

2020-10-24