Ljusstakar, omkring 1800

Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800
Ljusstakar, omkring 1800

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, brännförgylld mässing, röd kalksten, fyrkantig fot med kälning, avsmalande pelare krönt av urnformad ljuspipa, höjd 23 cm

Slitage, en manschett pålöd och ej ursprungolig

829906

2020-10-26