Ljusstakar, omkring 1800
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, delvis brännförgylld mässing, carraramarmor, fyrkantig bas, postament behängd med kedjor, pelare med plym, urnformade ljuspipor, höjd 26 cm
Slitage, manschetter pålöda
829907
2020-10-26