Barbro Nilsson matta
Klubbat för:
72 000 SEK
Utropspris
80 000 SEK
BARBRO NILSSON (1899-1983),"Blåbär", matta, rölakan, signerad BN AB MMF (Märta Måås-Fjetterström AB), komponerad 1946, ca 305x202 cm
Slitage, skador på fransar samt langettering, spår av äldre malskador
829917
2020-10-23