Ole Wanscher, ett par fåtöljer och fotpall 1950-ta

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

OLE WANSCHER, fåtöljer, ett par och fotpall, France & Daverkosen 1950-tal, betsad bok, lösa stoppade plymåer klädda i grå mönstrad textil, märkta France & Davorksen Made in Denmark, höjd 80, sitthöjd 44 cm, fotpallens höjd 44 cm

Stommar med slitage, nyligen omklädda

829940

2020-10-25