Bordslampa Kina

Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina

Klubbat för:

1 700 SEK

Schätzwert

800 SEK

Beschreibung

BORDSLAMPA, porslin, Kina, Qingdynastin, 1700-tal, polykrom dekor i emaljfärger, höjd 44 cm.

Zustandsbeschreibung

Omarbetad vas, bruksslitage, ej funktionstestad.

830051

2020-11-01