Klubbat för:
1 700 SEK
Schätzwert
800 SEK
Beschreibung
BORDSLAMPA, porslin, Kina, Qingdynastin, 1700-tal, polykrom dekor i emaljfärger, höjd 44 cm.
Zustandsbeschreibung
Omarbetad vas, bruksslitage, ej funktionstestad.
830051
2020-11-01
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner