Rosenthal "Classic Rose"

Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal
Rosenthal

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

ROSENTHAL, "Classic Rose", 56 st servisdelar, vitglaserat porslin med reliefdekor, 15 assietter, diameter 17,5 cm, 12 förättstallrikar, diameter 19,5 cm, 10 kaffekoppar med fat, gräddkanna, 6 djupa tallrikar, diameter 22 cm, 4 tallrikar, diameter 21,5 cm, 2 uppläggningsskålar, såsbåt på fot, 5 uppläggningsfat samt gräddkanna.

Bruksslitage, en kaffekopp med nagg.

830056

2020-11-01