Urnor lergods

Urnor lergods
Urnor lergods
Urnor lergods
Urnor lergods
Urnor lergods
Urnor lergods
Urnor lergods
Urnor lergods

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

URNOR, 2 st., lergods, troligen Turkiet, 1800-tal, närmast ovoid form, diameter ca 45, höjd ca 70 cm

Skador, en med spricka

830100

2020-10-24