Glasservis Kallenberg för Kosta
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FRITZ KALLENBERG, "Pompadour", glasservis, 52 dlr, Kosta, 1900-talets första hälft, slipad dekor, bestående av 11 champagnestrutar, 12 vitvinsglas, 12 rödvinsglas, 6+1 starkvinsglas, 10 tumlare/ selterglas
Höjdskillnader spec rödvinsglas, ett medföljande starkvinsglas med små kantnagg
830152
2020-10-24