Glasservis Kallenberg för Kosta

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FRITZ KALLENBERG, "Pompadour", glasservis, 52 dlr, Kosta, 1900-talets första hälft, slipad dekor, bestående av 11 champagnestrutar, 12 vitvinsglas, 12 rödvinsglas, 6+1 starkvinsglas, 10 tumlare/ selterglas

Höjdskillnader spec rödvinsglas, ett medföljande starkvinsglas med små kantnagg

830152

2020-10-24