Ljuskrona oscariansk

Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk

Klubbat för:

5 200 SEK

4 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 10 ljus, förgylld mässingsstomme, behängd med olikslipade prismor, stamglashöjd ca 70, diameter 50 cm, delvis elektrifierad

Lösa prismor medföljer, klocka med nagg

830186

2020-10-24