GÖRAN MALMVALL - Svitjod matbord

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GÖRAN MALMVALL, "Svitjod", matbord, för Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft, björk samt skivan med masurbjörk, etikettmärkt, höjd ca 73, diameter ca 130, två iläggsskivor á 45, tot längd ca 220 cm

Bruksslitage, liten fanérskada vid toppskivan

830235

2020-10-27