Matservis England
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ADAMS, "Calyx Ware", matservis, 25 dlr., porslin, England, 1900-tal, bestående av: 9 djupa, 8 mattallrikar, 3 assietter, gräddkanna, 3 uppläggningsfat, soppterrin
Missfärgningar, gräddkanna med nagg, krackeleringar
830264
2020-10-24