Matservis England

Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ADAMS, "Calyx Ware", matservis, 25 dlr., porslin, England, 1900-tal, bestående av: 9 djupa, 8 mattallrikar, 3 assietter, gräddkanna, 3 uppläggningsfat, soppterrin

Missfärgningar, gräddkanna med nagg, krackeleringar

830264

2020-10-24