Pierre-Auguste Renoir etsning
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIERRE-AUGUSTE RENOIR (1841-1919): "Le chapeau épinglé", etsning 1894 (ur Duvet, Theodore, "Die Impressionisten", 1914), signerad Renoir i plåten, marginal med R i blyerts, ca 11,8 x 8,6 cm
Litteratur: Delteil 8
830278
2020-10-24