Miniatyrask snusdosa resenesesär

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MINIATYRASK med lock, silver, filigranarbete, Tyskland, 1900-talets andra hälft, SNUSDOSA, silver, 1800-tal, Frankrike, niello, NECESÄR, 1800-tal, möjligen låghaltigt silver, filigranarbete, emaljdekor i form av hjätan under krona, innehållandes, sax, passare, penna, skrivunderlag i ben, medföljande silverfat, diameter 22 cm

Snusdosan och necesären med omfattande slitage och skador

830394

2020-10-27