Fat wien-liknande stämpel
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin, 18/1900-tal, handmålad samt förgylld dekor i relief, wien-liknande stämpel på baksida i underglasyrblått samt skrift Psyche inn Tempel, diameter ca 35,5 cm
Ställvis mindre förlust av förgyllning i övrigt smärre bruksspår
830437
2020-11-07