Dedikationsexemplar av En Gyldenne Book 1919

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DEDIKATIONSEXEMPLAR. ENGSTRÖM, ALBERT. En gyldenne Book. Stockholm, Bonniers 1919.
4:o. Opaginerad. Illustrerad av författaren. Med dedikation till Jödde Nehrman på försättsbladet.
Förlagets pappband. Namnteckning av Thore Virgin daterad 1917 på främre pärmens insida. Exlibris Rhyparographi. Ägarstämpel på baksidan av försättsbladet Bibliotheca Qvarnforsiana.

Nött band med några skador och fläckar.

830505

2020-10-26