Alvar Aalto serveringsvagn modell 900
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ALVAR AALTO, serveringsvagn, Artek, Finland, modell 900, formgiven 1936, stomme av björk, skiva med kakelplattor, flätad korg, gummiklädda hjul i vitt, etikettmärkt Alvar Aalto, Artek 2004, höjd ca 59, 90x62 cm
Bruksslitage, stötskador på hjul
830571
2020-10-26