Skrin 1700-tal

Skrin 1700-tal
Skrin 1700-tal
Skrin 1700-tal
Skrin 1700-tal
Skrin 1700-tal
Skrin 1700-tal
Skrin 1700-tal
Skrin 1700-tal
Skrin 1700-tal
Skrin 1700-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKRIN PÅ BENSTÄLLNING, 1700-talets slut, ek, karvsnittsdekor, bemålad, daterad 1779, höjd 83, 46x36,5 cm

Senare benställning, lås saknas, skrin med färgavskav

830710

2020-10-26