Hängskåp allmoge 1700-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÄNGSKÅP, daterad 1721, allmoge, invändigt med hyllplan samt låda undertill med fack, upphängningsanordning i järnsmide, höjd ca 74, 60x24 cm, nyckel finns,
Ingår i temaauktionen Allmoge
Senare bemålat,
830751
2020-10-28