Hängskåp allmoge 1700-tal
Valmis
2020-10-28
830751
| Korkein tarjous | 1 200 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
HÄNGSKÅP, daterad 1721, allmoge, invändigt med hyllplan samt låda undertill med fack, upphängningsanordning i järnsmide, höjd ca 74, 60x24 cm, nyckel finns,
Ingår i temaauktionen Allmoge
Senare bemålat,