Barometer Louis XVI
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BAROMETER, 1700-tal, Louis XVI, Frankrike, förgylld, rikligt skuren dekor i form av bl.a. bandrosett, och lagerkvistar, krönet med glob, vinkelhake och passare, höjd ca 105 cm
Senare tavla, sprickor
830835
2020-10-26