Barometer Louis XVI

Barometer Louis XVI
Barometer Louis XVI
Barometer Louis XVI
Barometer Louis XVI
Barometer Louis XVI
Barometer Louis XVI
Barometer Louis XVI
Barometer Louis XVI

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BAROMETER, 1700-tal, Louis XVI, Frankrike, förgylld, rikligt skuren dekor i form av bl.a. bandrosett, och lagerkvistar, krönet med glob, vinkelhake och passare, höjd ca 105 cm

Senare tavla, sprickor

830835

2020-10-26