Ljuskrona smide med prismor

Ljuskrona smide med prismor
Ljuskrona smide med prismor
Ljuskrona smide med prismor
Ljuskrona smide med prismor
Ljuskrona smide med prismor
Ljuskrona smide med prismor
Ljuskrona smide med prismor
Ljuskrona smide med prismor

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, smide, 1900-talets första hälft, för 4 ljus, behängd med olikslipade prismor, delvis rökfärgade, diameter ca 45, höjd 69 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, patina

830847

2020-10-28