Bordslampor art deco möjligen Axel Gute

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSLAMPOR, ett par, ca 1920-tal, art deco, osignerade, möjligen Axel Gute, mörkpatinerad vitmetall, på träsockel, höj ink sockel ca 36 cm

Ingår i temaauktionen Belysning

Ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen, träsockeln sitter något löst vid ena bordslampan

830900

2020-11-05