Kuverttallrikar Svenskt tenn

Kuverttallrikar Svenskt tenn
Kuverttallrikar Svenskt tenn
Kuverttallrikar Svenskt tenn
Kuverttallrikar Svenskt tenn
Kuverttallrikar Svenskt tenn
Kuverttallrikar Svenskt tenn

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FIRMA SVENSKT TENN, kuverttallrikar, 12 st., tenn, Stockholm 1900-talets andra hälft, märkta med änglamärket Svenskt Tenn, diameter 27,5 cm

Bruksslitage, repor, bucklor, 10 st med samma tillverkningsår

831256

2020-10-29