Edward Hald
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
EDWARD HALD, (3), skål samt skål på fot och plunta, 1920/30-tal, graverad dekor i form av tranor, metoriter och figurer med kantiga klasögon, signerade, höjd 7-18 cm.
Den större med nagg, samt nedslipad kant samt plunta med nagg. Rispor
831306
2020-10-29