DUBBELKNIV möjligen Paol Larsson

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SAMEKNIV, s.k. dubbelkniv, halvhorn, signerad PL, möjligen Paul Larsson, Järpbyn, Jämtland, rikligt graverad dekor i sydsamisk stil, längd ca 11 - 19,5 cm

Smärre bruksslitage

831432

2020-11-01