Glasservis

Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GLASSERVIS,45 dlr, 1900-talets första hälft, rökfärgat glas, dekor av guldkant, bestående av 11 champagnekuport, 5 vinglas , 5 rödvinsglas, 6 selterglas, 10+5 starkvinsglas, 3 likörglas

Kantdekor delvis med slitage, 3 naggade delar medföljer

831528

2020-10-28