Berså-delar av Stig Lindberg, Gustavsberg

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STIG LINDBERG, "Berså", tekoppar med fat 3 st, assietter 5 st, gräddkanna, 4 äggkoppar, Gustavsberg 1960-1974, tryckt dekor av blad i grönt och svart, tekopparnas höjd 6 cm

Tekopparna saknar stämpel, ett extra tefat med smärre nagg medföljer, en assiett med kantnagg, tekopparna med invändigt slitage och beläggning, en tekopp med smärre kantskada

831536

2020-12-19