Stolar Danmark teak
Klubbat för:
400 SEK
Schätzwert
1 000 SEK
Beschreibung
STOLAR, ett par, omkring 1900-talets mitt, stomme av teak, märkta "J C A Jensen Indh Knud Andersen Aarhus, Danmark", läderbeklädd ryggbricka samt sits, sitthöjdca 45 cm
Zustandsbeschreibung
Kraftigt slitage, lös vid fogar skador kring läder, ena stolen med spricka vid fog samt limrester
831575
2020-11-02