Stolar Danmark teak

Stolar Danmark teak
Stolar Danmark teak
Stolar Danmark teak
Stolar Danmark teak
Stolar Danmark teak
Stolar Danmark teak

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

STOLAR, ett par, omkring 1900-talets mitt, stomme av teak, märkta "J C A Jensen Indh Knud Andersen Aarhus, Danmark", läderbeklädd ryggbricka samt sits, sitthöjdca 45 cm

Zustandsbeschreibung

Kraftigt slitage, lös vid fogar skador kring läder, ena stolen med spricka vid fog samt limrester

831575

2020-11-02