Bägare silver Carl Petter Modin
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BÄGARE, silver, 1700-talets slut, trumpetformad, svissilerad dekor, liv med ägarmonogram, stämplad Carl Petter Modin Sundsvall, utan årsstämpel, höjd 24,5, vikt 418 g
Knäckt fot, spår av invändig förgyllning
831678
2020-10-28