Bägare silver Carl Petter Modin

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

BÄGARE, silver, 1700-talets slut, trumpetformad, svissilerad dekor, liv med ägarmonogram, stämplad Carl Petter Modin Sundsvall, utan årsstämpel, höjd 24,5, vikt 418 g

Knäckt fot, spår av invändig förgyllning

831678

2020-10-28