Kunglig Dansk Golden Basket servis

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

ROYAL COPENHAGEN, "Golden Basket", servisdelar, porslin, Danmark, förgylld samt handmålad dekor, bestående av: 12 förättstallrikar, 12 assietter, 12 tekoppar med fat, gräddkanna, 1 par ljusstakar, sockerskål

Zustandsbeschreibung

Enstaka nagg förekommer

831718

2020-10-28