Brudkista Osmanska riket
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KISTA, Osmanska riket, 1800-talets slut, trä med skuren dekor samt inläggningar av pärlemor, motiv av b.la fiskar, höjd ca 59, 118x59 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, bortfall av pärlemor, lösa bitar av pärlemor medföljer
831776
2020-11-03