Brudkista Osmanska riket

Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket
Brudkista Osmanska riket

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KISTA, Osmanska riket, 1800-talets slut, trä med skuren dekor samt inläggningar av pärlemor, motiv av b.la fiskar, höjd ca 59, 118x59 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, bortfall av pärlemor, lösa bitar av pärlemor medföljer

831776

2020-11-03