Servis Wexiö guld Gustavsberg

Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg
Servis Wexiö guld Gustavsberg

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARVID EKBERG, "Wexiö Guld" (1887-1939), matservis, 44 dlr, porslin, Gustafsberg, dekor i grönt och guld, bestående av: 12 tallrikar, 12 djupa, såsbåt, 12 assietter, 7 div uppläggningsfat

1 uppläggningsfat med spricka
Såsbåt med lagning
1 assiett med nagg
Krackeleringar, bruksspår förekommer

831828

2020-11-05